Konferencje

XXII Konferencja IDM Logo przyciete

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju i wprowadzanymi ograniczeniami, Zarząd Izby Domów Maklerskich, mając na względzie bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, w oparciu o wprowadzane ograniczenia oraz zalecenia sanitarne, zdecydował o zmianie terminu konferencji na 15-18 maja br. Pozostałe ustalenia pozostają bez zmian.

W ramach najbliższej konferencji potwierdzono już:

  • Organizację ponad 20 paneli, prezentacji i warsztatów merytorycznych

Wśród zaplanowanych paneli są, między innymi, tematy dotyczące budowania krajowej bazy inwestorów oraz zachęt dla krajowych przedsiębiorców do notowania swoich spółek na giełdzie. Nie zabraknie tematu dotyczącego roli giełdy w Warszawie oraz wdrażania Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego jako narzędzia do pobudzania rozwoju rynku kapitałowego. Konferencja poruszy także zagadnienia związane z praktycznymi aspektami raportowania ESG i jego wpływem na wyceny oraz dostępem do finansowania dla emitentów. Zmiany trendów w komunikacji na rynku kapitałowym, wykorzystanie mediów społecznościowych przez emitentów w przekazywaniu informacji do inwestorów to kolejny panel zaplanowany w Bukowinie. W programie konferencji pojawi się także blok tematyczny dotyczący cyfrowej transformacji biznesu, przemian technologicznych i ich wpływu na rynek kapitałowy oraz rozwój usług maklerskich.

  • Udział ponad 40 partnerów instytucjonalnych, komercyjnych i branżowych

Kluczowi przedstawiciele rynku kapitałowego potwierdzają gotowość do udziału w konferencji IDM w Bukowinie.
Konferencję otworzy panel makroekonomiczny dot. obecnej sytuacji gospodarczej i perspektyw w kolejnych kwartałach poprzedzony prelekcją dot. sytuacji makroekonomicznej w Polsce prof. Łukasza Hardta, Członka Rady Polityki Pieniężnej. Udział w tegorocznej konferencji zapowiedzieli także inni przedstawicieli rynku kapitałowego, w tym przedstawiciele Komisji Nadzoru Finansowego, Ministerstwa Finansów, Polskiego Funduszu Rozwoju.

Deklaracje patronatu medialnego wstępnie potwierdziły kluczowe agencje prasowe, gazety i portale branżowe.

Wydarzenie towarzyszące

Ponadto, w ramach wydarzeń towarzyszących konferencji, Izba wspólnie z Gazetą Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, panuje ogłoszenie wyników Badania relacji inwestorski w spółkach WIG30. Badanie relacji inwestorskich w spółkach z WIG30 wśród inwestorów jest wspólną inicjatywą Izby Domów Maklerskich oraz której celem jest wyróżnienie spółek publicznych za najlepsze relacje inwestorskie. Nagrody są przyznawane przez instytucje finansowe jak i inwestorów indywidualnych – czytelników „Parkietu”. Badanie jest przeprowadzane w dwóch kategoriach: wśród inwestorów indywidualnych poprzez ankietę oraz instytucje finansowe. Nagrody za najlepszy IR w 2021 r. zostaną wręczone 16 maja 2022 r. podczas tegorocznej Gali konferencyjnej.

Wydarzenie sportowe

Wszyscy miłośnicy sportów zimowych będą mogli wziąć udział w wydarzeniu integracyjno-sportowym związanym z narciarstwem. 15 maja 2022 r. zapraszamy spotkanie networkingowe na świeżym powietrzu przy muzyce i góralskim poczęstunku.

Organizator przewiduje formułę stacjonarną konferencji z możliwością udziału online. Najbliższa konferencja będzie odbywać się w reżimie sanitarnym zgodnie z obowiązującymi procedurami. Mamy nadzieję, że możemy liczyć na Państwa obecność w Bukowinie.

Zapraszamy!