Konferencje

Podsumowanie XXII Konferencja IDM „Rynek kapitałowy wobec przemian gospodarczych XXI wieku i wyzwań zrównoważonego rozwoju”

Tegoroczna XXII Konferencja Izby Domów Maklerskich odbyła się pod hasłem „Rynek kapitałowy wobec przemian gospodarczych XXI wieku i wyzwań zrównoważonego rozwoju”. Celem projektu jest wspieranie rozwoju rynku kapitałowego w Polsce, który ma służyć budowaniu konkurencyjnej gospodarki i dobrobytu obywateli.

 

Jak co roku konferencja nie zawiodła uczestników - dwa dni debat, ponad 20 paneli, prezentacji i warsztatów o tematach najważniejszych dla przyszłości rynku kapitałowego w Polsce. W dniach 15-18 maja br. gościliśmy w Bukowinie Tatrzańskiej czołowych przedstawicieli rynku kapitałowego – inwestorów, spółek giełdowych, domów maklerskich, banków, organów rządowych, giełd i instytucji rozliczeniowych, organizacji biznesowych i samorządowych. Prelekcję otwierającą spotkanie poprowadził prof. Łukasz Hardt, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Swoje wystąpienia zaprezentowali także Jacek Jastrzębski, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Rafał Mikusiński, Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Artur Soboń, Sekretarz Stanu

w Ministerstwie Finansów, Katarzyna Szwarc, Pełnomocnik Ministra Finansów ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego, Ministerstwo Finansów; Paweł Borys, Prezes Zarządu, Polski Fundusz Rozwoju. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

 

W pierwszym dniu konferencji po kolejny przyznano nagrody w konkursie „Badanie relacji inwestorskich w spółkach z WIG30”. Wspólna inicjatywa Izby i Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” ma na celu podnoszenie jakości komunikacji spółek notowanych na GPW w Warszawie, a przez to wspieranie rozwoju rynku kapitałowego w Polsce.

 

Gościem tegorocznej konferencji była również fundacja Czepczyński Family Foundation, która prowadzi akcję ABC Ekonomii. Akcja na ma celu edukację dzieci i młodzieży na tematy dotyczące ekonomii, finansów i przedsiębiorczości. W ramach akcji fundacja wyposaża szkoły w Polsce w podręcznik ABC Ekonomii. W imieniu Zarządu IDM, pragnę serdecznie podziękować Państwu za udział w aktywności charytatywnej fundacji ABC Ekonomii podczas XXII Konferencji Izby Domów Maklerskich.

 

W gronie partnerów konferencji znalazło się ponad 30 firm, spółek publicznych, funduszy i doradców inwestycyjnych, kancelarii prawnych i konsultantów biznesowych, a także organizacji branżowych i mediów. Serdecznie dziękujemy za Państwa merytoryczne, organizacyjne i finansowe wsparcie wydarzenia. Wyrazy podziękowania przekazuję także naszym prelegentom oraz uczestnikom XXII Konferencji Izby Domów Maklerskich. To dzięki Państwa zaangażowaniu nasza konferencja na stałe wpisała się do kalendarza najważniejszych wydarzeń na rynku kapitałowym.

 

Przyszłość rynku kapitałowego zależy od zaangażowania oraz współpracy wszystkich jego uczestników. Konferencja IDM jest okazją do wypracowania wspólnych rozwiązań w interesie dalszego rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Mam nadzieję na Państwa głos w dyskusji w czasie kolejnej konferencji IDM. Do zobaczenia za rok w Bukowinie Tatrzańskiej!

 

Waldemar Markiewicz

Prezes Izby Domów Maklerskich

Okladka podsumowanie XXII Konferencja IDM STRONA